1 מרץ 2015
27+28 פברואר 2015 : LIE LIKE A LION : Tanzhaus NRW דיסלדורף, גרמניה

בפברואר נקיים 4 מופעים של Lie Like A Lion: הראשון - ב10.2 מופע מיוחד במוזיאון ישראל במסגרת התערוכה עד אשר נמצא מקום - על המעגל באמנות המחול בישראל, שם מוקדש מקום נכבד ליצירותיה של יסמין גודר. ב16.2 נציג את המופע במחסן 2, אולם המופעים המיוחד של עמותת הכוריאוגרפים ולאחר מכן נמשיך לשני מופעים נוספים בדוסלדורף בתיאטרון Tanzhaus NRW.

ב Lie Like A Lion יסמין גודר חוזרת למפגש עם חומרים פיזיים ורגשיים ואביזרי במה מהארכיון האישי של יצירותיה מה 15 השנים האחרונות, ודרכם בוחנת מחדש ומשחקת עם דיוקנה כיוצרת מבצעת. בעבודה ישנה כוונה לחשוף, לשחק ולהציג את תשוקתו של הגוף לאבד כוח, לאבד צורה, לוותר על שאיפות ולחשוף חולשה. על הבמה ולאורך היצירה גודר נפגשת עם הפסנתרן מתן דסקל ונגן הויולה משה אהרונוב, המנגנים יצירות של המלחינים העכשוויים כחלק מהפסקול הייחודי של יצירה. נוכחות המוזיקאים על הבמה כל הזמן משתנה, ובזמן שגודר חושפת שכבות של זהות שבורה, לא ברור אם המוזיקאים הם שותפיה או זוממים תחתיה. למרות אופייה המאוד אישי של היצירה,  היא מתקשרת גם עם הצורך הלאומי חברתי להתגבר על חולשה ובכך מדגיש את התלות והחזרתיות אל הפחד קיומי כמניע לכך. היצירה הועלתה לראשונה בבכורה במהדורה השלישית של פסטיבל Airede jeu 2014, שביוזמת  Les Subsistances, שבליון, צרפת. בכורת הערב המלא הוצגה באוגוסט 2014 במסגרת פסטיבל B-Motion שבבסאנו דל גראפה, איטליה ונהנתה מתמיכת מועצת הפיס לתרבות ולאמנות.

כנסו לקדימון הוידאו החדש שיואב בריל יצר עבורנו

  • לכרטיסים ל10.2 בשעה 21:00 במוזיאון ישראל, ירושלים  דרך האתר בלבד
  • לכרטיסים ל16.2 בשעה 21:00 במחסן 2, נמל יפו 03-9021563

*************************  

החלה ההרשמה לסמסר ב' של סדנאות הערב השנתיות שאנו מקיימים בסטודיו בשיתוף עם מנוע חיפוש: סדנת "סולו משריטה" עם שרון צוקרמן ויזר - בימי א', מעבדת גוף ייחודית בשיטת BMC עם מיכל שחק - בימי ב' וסדנת טכניקה ורפרטואר עם ענת ועדיהדליה חיימסקי ושולי אנוש - בימי ד'. התוכנית והפרטים מעודכנים כאן באתר.

להרשמה לסמסטר ב' ושאלות: mailto:ל-guy@yasmeengodder.com

************************* 

נשארו עותקים אחרונים לרכישה של הספר אקסטרמום - מבטים על יצירתה של יסמין גודר (מוזיאון פתח-תקוה לאמנות, הוצאת אסיה); בעריכת אבי פלדמן ועיצובו של קובי לוי. אקסטרמום -  נולד לקראת ומתוך השתתפותה של יסמין גודר בתערוכה 'צעדים בוני אמון' במוזיאון פתח-תקוה לאמנות (אוצרים שותפים: דרורית גור אריה ואבי פלדמן).  יסמין גודר הוזמנה ליצור עבודה תלוית-מקום לחלל המוזיאון. תהליך זה לווה בשיחות רבות בינה ובין אבי פלדמן, עורך הספר, בניסיון לגבש מיפוי ארכיוני של נקודות קיצון, שעליהן אפשר לומר כי הן מזהות את השפה התנועתית שלה,  כפי שהתגבשה לאורך 15 שנות יצירה. הספר מבקש להעניק ביטוי טקסטואלי וחזותי לחלק מהמחשבות והרעיונות שעלו במהלך השיחות והחקירה האוצרותית  של העבודה החדשה של גודר למוזיאון, תוך בחינת מושגים הנוגעים ליצירתה כדוגמת הגרוטסק, קוויריות, צדק, חברה ונוכחות. הספר נע במרחב הביניים שבין ספר־אמן לספר עיון.

לרכישה: http://market.marmelada.co.il/products/231078

*************************  

שיעורי בוקר בסטודיו יסמין גודר:

שיעורי הבוקר הפתוחים ממשיכים עם יסמין גודר בימי ב' בשעות 9:00-10:45;הסטודיו נפתח ב8:45.  השיעורים הינם עבודה טכנית בגישתה של גודר ומסתיימים עם למידת פרזה ייחודית לעבודותיה. הרשמה מוקדמת אינה נדרשת.  50 ₪ לשיעור בודד או 200 ₪ לכרטיסיה של 5 שיעורים.

שימו לב: לא יתקיימו שיעורים בין .216 ל2.3; יסמין תחזור ללמד 9.3

שעורי ויניאסה יוגה עם אביטל ברק  (לכל הרמות), מתקיימים בימים א'+ה', ב 09:00. 40 ₪ לכניסה חד פעמית או 170 ₪ לכרטיסיה של 5 שיעורים. השיעורים מתקיימים בסטודיו יסמין גודר, מרכז תרבות מנדל, התקומה 1, יפו 03-6823104 

 


> Back to top