חדשות

 בכורה מחודשת למופע שתיים שעשוע ורוד

שמחים לשתף שלאחר כ- 10 שנים, אנו מחזירים המופע שתיים שעשוע ורוד שנוצר ובוצע במקור על ידי איריס ארז ויסמין גודר, והיה לאבן דרך משמעותית בפיתוח וגדילת העולם היצירתי של גודר וחשיפת יצירותיה בארץ ובעולם. שתיים שעשוע ורוד שנוצרה ב -2003, שתי נשים משיבות למבט התמידי הבוחן אותן. מתמודדות עם הציפייה של המסתכל, בוחנות את סמלי הגוף הנשיים ככלי תרבותי נרכש, בין אם ברצון או לא, ומתוך כך יוצרות מערכת יחסים ביניהן. עם השראה מדימויים סוריאליסטיים ואנרגיית פופ, שלושת חלקי הערב מציגים היבטים שונים של הגוף והנפש הנשית וחושפים שפה מרעננת, שהינה  בו-זמנית מסתורית, מצחיקה ומטרידה. בורסיה החדשה ירקדו שתי רקדניות מופלאות: פרנצ׳סקה פוסקריני ודור פרנק. פרנצ׳סקה פוסקריני היא רקדנית וכוראוגרפית איטלקיה, שגודר הכירה כאשר יצרה עבורה את הסולו Gut Gift, אותו פרנצ׳סקה הזמינה מגודר, כחלק מזכייתה בפרס אקוויליבריו ברומא ב-2013 . לצידה דור פרנק, רקדנית שעובדת בלהקתנו באופן רצוף מאז שנת 2014  בה היא הצטרפה לצוות שפיתח את קליימקס למוזיאון פתח תקווה. לאחר מכן לקחה חלק בפרויקט ״הפרעה״, והיא גם רקדנית יוצרת במופעים  ״רגש משותף״ ו-״פעולה פשוטה״.

מופעי הבכורה של שתיים שעשוע ורוד יתקיימו ב 15-16.8 במסגרת Tel Aviv Dance במרכז סוזן דלל,  ולאחר מכן בפסטיבל  B-Motion בבאסנו דל גראפה איטליה וב-פסטיבל בריז׳יטין, בריסל

 

לקדימון הווידאו החדש של המופע


 

 יצירה חדשה ללהקת קנדוקו 

בחודש ספטמבר תעלה הבכורה של עבודה חדשה אותה יצרה יסמין גודר ללהקת קנדוקו, שמבוססת בלונדון, הלהקה היא להקת mixed ability (יכולות מגוונות) אשר משלבת רקדנים עם נכויות וללא נכויות. התהליך עם שבעת רקדני הלהקה, פתח ערוץ יצירתי ומחשבתי חדש ומעורר עבור גודר, ויש סקרנות לראות כיצד המופע Face In יתפתח עד הבכורה בפסטיבל אוריאנטה אוצ׳ידנטה ברוברטו שבאיטליה. היצירה שואלת שאלות אודות ההזדהות שלנו עם תכנים פוליטיים חברתיים וכיצד אילו חופרים חזרה לתוך מצבנו התודעתי, נפשי והאישי שלנו. עד כמה תכנים אילו מגדירים את האופן שבו אנו תופסים את עצמנו, את הגוף שלנו, ואת המרחב הפרטי שלנו. למידע על המופע ועל להקת קנדוקו

   


 

ספר חדש בעקבות התערוכה "צעדים בוני אמון"

כבוד לנו לשתף ציטוט מאת האוצרת והחברה דרורית גור אריה, מתוך ספר חדש של מוזיאון פתח-תקווה שנכתב בעקבות התערוכה "צעדים בוני אמון", שלכבודה נוצרה העבודה CLIMAX :

"יסמין גודר היא כיום אחת האמניות הפוליטיות הבולטות בישראל. עבודתה מתאפיינת באינטנסיביות של אופן הטיפול בחומרים שמעניינים אותה, ובשילוב של מצבים בין–אישיים אינטימיים עם עיסוק נוקב ביחסי יחיד–קבוצה. עבודתה פוליטית דווקא בכך שאינה משתמשת בחומרים "פוליטיים" נתונים או מובהקים; ובכך שהיא בונה עולם בימתי המבוסס על עונג, אימה וכאב; ובכך שהיא יוצרת אלגוריות קיומיות שמגרות לחשיבה על חיינו מחוץ לאולם"

(דרורית גור אריה, "המקום יעיד: מחול מתנחל במוזיאון", מתוך: צעדים בוני אמון, מחול-אמנות-קהילה הוצאת אסיה, 2017; להשיג בחנויות הספרים המובחרות ובמוזיאון פתח תקווה לאמנות)

 


 

פורטל חדש ובו תיעוד ממיטב המרכזים בעולם לשיעורי מחול לאנשים החיים עם פרקינסון

 לקראת יום המודעות הבינלאומית למחלת הפרקינסון ב29.4 יזמה להקת המחול של מארק מוריס כנס וירטואלי המוקדש לשיעורי מחול לאנשים החיים עם מחלת הפרקינסון. בכל יום מציגים בכנס מיטב מרכזי המחול מהעולם המשתתפים. סטודיו יסמין גודר נבחר להיות השותף הישראלי בפרויקט ולהציג את שיעורי המחול העכשווי לאנשים החיים עם מחלת הפרקינסון המתקיימים אצלנו בסטודיו מדי שבוע. אתם מוזמנים להיכנס וללמוד עלינו, וליהנות מצפיה בתיעוד נדיר משני שיעורים שהתקיימו אצלנו עם המורות ענת ועדיה וסיגל ברגמן. זוהי הזדמנות נפלאה ללמוד על הנעשה בעולם בתחום ולפגוש גישות מגוונות לנושא המחול ככלי רב ערך לאנשים החיים עם פרקינסון.

https://www.danceforparkinsons.online/work/#/yasmeengodder/ 

 


 

שיעורי מחול עכשווי לאנשים החיים עם פרקינסון בסטודיו יסמין גודר

מדי יום שני ורביעי מתקיימים בסטודיו יסמין גודר שיעורי מחול לאנשים החיים עם פרקינסון. זוהי כבר השנה השלישית בה מתקיימים השיעורים, שהחלו ב2015 במסגרת תכניתStörung/ הפרעה, תכנית בה שיתפה יסמין גודר פעולה עם תאטרון פרייבורג ובמסגרתה נפגשו מדענים, רקדנים מקצועיים, כוראוגרפים ורופאים, כמו גם אנשים החיים עם פרקינסון - מישראל ומגרמניה - על מנת לחקור יחד היבטים מגוונים של  תנועה והפרעות תנועה. התכנית השנה מתאפשרת אודות למענק ייעודי מהקרן המשפחתית על-שם תד אריסון והיא כוללת שיעורים המתקיימים פעמים בשבוע וניתנים למשתתפים ללא עלות, ובנוסף תתקיים בסוף שנת הפעילות כנס בינלאומי מסכם על מחול ופרקינסון. 

לחצו כאן למידע נוסף על השיעורים ואיך ניתן להצטרף אליהם

דרושים מתנדבים/ות להשתתפות ותמיכה בשיעורי מחול לחולי פרקינסון

 


 

  יסמין גודר קיבלה את פרס שרת התרבות לשנת 2015 על היצירה Climax. והנה מה שכתבו חבר השופטים: "גודר מהווה חלק משמעותי מסצנת המחול הישראלי וזוכה להכרה והערכה מקומית ובינלאומית. עבודתה מאופיינת בחקירה אמנותית, קפדנית ומעמיקה הניכרת בשפה תנועתית ובימתית ייחודית וביצוע מסור, כן ואמיץ שמעורר אפקט רגשי-גופני-חוויתי נדיר". 

'פעולה פשוטה' מאת יסמין גודר ב'חתך עדין' של גילי אבישר, שבת, 5.8.17 בשעה 12:00
'פעולה פשוטה' מאת יסמין גודר ב'חתך עדין' של גילי אבישר, שבת, 5.8.17 בשעה 12:00

שיעורים שבועיים קבועים

שיעורי בוקר פתוחים עם יסמין גודר - ימי ג'  9:00-11:00

הסטודיו נפתח ב8:45

50 ₪ לשיעור בודד / 200 ₪ לכרטיסיה של 5 שיעורים / 350 ש"ח לכרטיסיה של 10 שיעורים

שימו לב: לא יתקיימו שיעורי בוקר עם יסמין בין ה27.6-25.7; יש שיעורים ב1 + 8 באוגוסט;

אין שיעורים בין ה15-29.8; יש שיעורים ב5-12.9; אין שיעורים ב19-26.9


 

שעורי ויניאסה יוגה עם אביטל ברק - ימים א'+ה' -9:00-10:15

הסטודיו נפתח ב8:45

 40 ₪ לכניסה חד פעמית  / 200 ₪ לכרטיסיה של 6 שיעורים

 


 

שיעורי מחול לאנשים החיים עם פרקינסון 

ימי ב' 11:30-12:45 הסטודיו נפתח ב11:00

ימי ד' 10:30-11:45 הסטודיו נפתח ב10:00

יש להרשם מראש. מספר המקומות מוגבל. לפרטים: guy@yasmeengodder.com 

 


 

סטודיו יסמין גודר

מרכז תרבות מנדל, התקומה 1 יפו

03-6823104